Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČESKO ZPÍVÁ a START ROZHLAS

 Po dlouhém váhání jsem se na poslední chvíli přihlásila do celostátní pěvecké soutěže pro začínající zpěváky ČESKO ZPÍVÁ. Společně se 420 dalšími zájemci jsem se dostala do základního kola, které má dvě kategorie, a postoupila i do vyřazovacího kola, které se konalo  6. února v Praze v obchodním domě Novodvorská Plaza. O účast v semifinále tu bojovalo asi 160 nejlepších mladých zpěváků v kategorii 15 - 26 let z Česka, Polska a Slovenska. Jako soutěžní písně tu hodně zněly ty od zpěvačky Adele a celkově často anglické a muzikálové skladby. Já jsem bojovala se svojí písní „Tisíc přání“ z mého stejnojmenného alba, které jsem natočila v září 2011. Konkurence byla obrovská, jelikož už nejde o žádnou „amatérskou“ soutěž. 

 

Registrace proběhla v 10 hodin dopoledne a na pódium jsem se se svým snad šťastným číslem 127 dostala až kolem patnácté. Vyřazovací kolo, ze kterého vzejde asi 30 semifinalistů bylo veřejné, takže zpěváci vystupovali přímo před porotci, ostatními soutěžícími i jejich rodiči a dalšími přihlížejícími. Soutěžící měli na svůj výkon asi minutu. Já osobně nejsem trémistka, takže jsem celou situaci zvládla v pohodě. Duševně jsem byla připravená, že jdu po čísle 126, ale když dívce přede mnou selhala technika, tak povolali do akce mě. Zarazila jsem se a nevěřícně se podívala na číslo nalepené na triku, jestli jsem ta 127 opravdu já. Až když řekli moje jméno, uvědomila jsem si, že jsem na řadě :D Můj výkon byl oceněn potleskem a než jsem stačila seběhnout schody z placu, už mě zvali na rozhovor pro televizi Mozaika. Odpovídala jsem na otázky ohledně mé tvorby a délky mého působení v hudbě. V rozhovoru pro televizi jsem samozřejmě zmínila i Euroškolu :)  

Atmosféra byla klidná, příjemná, porota byla také skvělá. Výkony některých soutěžících se natolik líbily, že tleskali i jejich konkurenti. Porota měla možnost udělit celkem 5 divokých karet, kdy soutěžícího nenapínají a posílají ho rovnou do semifinále. Ostatní musí počkat na oficiální výsledky, které budou vyhlášeny v nejbližších dnech. Tak zbývá čekat a doufat :) 

Ráda bych postoupila i do partnerské soutěže START ROZHLAS, kdy budou mé písničky vysílat nejprve na rádiu Český rozhlas Sever a pokud mě posluchači svými hlasy pošlou do finále soutěže Start rozhlas, můžete je slyšet i na klasickém Českém rozhlasu :) 

Zatím je mé další setrvání v soutěži v rukou poroty. I tak považuji dosavadní postupy za svůj osobní úspěch, protože v nich bojuji i se studenty zpěvu z konzervatoří. O dalších novinkách vás budu informovat :) Držte mi prosím palce :)

www.cesko-zpiva.cz

418520_252137438195663_100001982258157_577541_232821252_n.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 28609
Měsíc: 281
Den: 32