Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor

18. 1. 2012

 Jak jsi se vlastně dostala k hudbě?

Můj rozjezd v hudbě má dva kořeny prvním je, že jako malá jsem začala zpívat v pěveckém sboru Klubíčko a tím druhým přání mého taťky abych začala hrát na klavír. Tudíž jsem v 6ti letech nastoupila do ZUŠ  v Děčíně.

 

Kdy jsi dostala svůj první klavír?

Tak, první pianino v 6ti letech. Mám ho doma a je to skvost mého pokoje. Jedná se o sto let staré zrekonstruované pianino, na které nedám dopustit a nikdy se ho nevzdám. Už jen proto, že sem na něm zahrála jak první stupnici, tak pak další skladby, které hraju dnes. Taky jsem u tohoto piána složila veškeré mé písně.

 

A co první klávesy?

První klávesy mi ke klavíru přibili v 11ti letech. Dodnes je mám doma. To, jak sem z nich byla nadšená si pamatuji, jako by to bylo včera. Jsou to Casia. Před rokem je vystřídali nové Yamaha PSR S910 se kterými se ,,mazlím‘‘ dennodenně.

 

Hrála jsi v několika kapelách popiš nám začátky, úspěchy a konce

Ve 13ti letech jsem se na doporučení dostala do kapely ZUŠ Žandov jako klávesistka a příležitostná zpěvačka. Vybavuju si, že první písnička co sem s Bandem odzpívala byla od skupiny Holki – Vzpomínky zůstanou. J od těch 14 let jsem v kapele zaujala pozici Hlavní klávesistka. Vystupovali jsme i na velkých akcích ve městech Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká lípa apod. Od 15ti let jsem byla i Frontmankou Kapely. V tomto věku jsme s dalšími 2ma členy Žandovského Bandu založili vlastní kapelu Efekt. Po roce ale přibývali ale neshody a tak jsem se rozhodla z Efektu odejít. V roce 2010 jsem také odešla z Kapeli ZUŠ Žandov a postavila jsem se na vlastní nohy. Nic nemění na tom, že mě kapela vtáhla do ,,hudební branže,, a že často vzpomínám na super kolektiv J

 

Jak jsi se dostala k natáčení tvého CD?

No to bylo asi takhle. Ten sen, natočit a nazpívat CD tu byl dlouho. Jsem velice cílevědomá holka, a když po půl roce práce přišla nabídka, šla jsem do toho. Natočit CD v profesionálním hudebním studiu byla velká výzva a také velká zkušenost. I když to nebyla žádná procházka růžovou zahradou, každou vteřinu ve studiu jsem si užila.

 

Veškeré tvé skladby sama i textuješ. Kde bereš inspiraci?

To přichází samo. Mám den kdy nenapíšu ani čárku a den, kdy napíšu celej song během půl hodiny. A inspirace? Snad ze života, z lidských příběhu, všechny moje texty jsou pro mě určitou vzpomínkou na jistou dob nebo na jistou životní etapu. Vždycky když na Vystoupení zpívám nějaký nový text co ještě není na CD tak se mě lidi ptají, jaká je podstata té písně. Odpovídám jim, že je to prostě ve mně, že já vím o čem  zpívám a ostatní ať si trochu zapřemýšlí. Ti kdo mě znají přesně ví k čemu se jaká písnička vztahuje.

 

Jaké máš hudební plány do budoucna?

Teď řeším další natáčení na double CD které by se mělo uskutečnit v létě letošního roku 2012. Léto už mám teď hodně nabité tak snad mi natáčení vyjde. Asi se ptáte i na školu. No, na Euroškole budu maturovat v roce 2013. Mám před sebou ještě rok. Pak se chci dostat na AMU do Prahy nebo na JAMU do Brna.

 

p6161131.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 31142
Měsíc: 309
Den: 5